Pandemi tedbirleri sebebiyle 2020 yılında dijital olarak gerçekleştirmek zorunda kaldığımız 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü Programında bu yıl bir arada olabilmenin mutluluğunu hep birlikte yaşadık!

Sayın Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU’nun teşrifleriyle Ankara'da Bakanlığımızın konferans salonunda düzenlenen ve gençlerin deneyim ve katılımları üzerine kurgulanan 2021 yılı Dünya Gönüllüler Günü Programının sunumu da yine Bakanlığımız Gençlik Radyosu’nda görev yapan gönüllü genç arkadaşlarımız tarafından gerçekleştirildi.

Bakanlığımız tarafından desteklenen projeler ile hayat bulan ve pek çok köy okulunda konserler veren Şırnak Genç Gönüllüler Korosunun konseri ile başlayan ve gönüllü olarak sahada görev alan gönüllüleri temsilen farklı illerden gelen gençlerin konuşmalarıyla devam eden Program, Radyo tiyatrosu gönüllüleri tarafından sahneye konulan “Gönüllülük” temalı tiyatro gösterisi ile son buldu.

5 Aralık 2021 Dünya Gönüllüler Gününe özel hazırlanan Gönüllülük Kamu Spotu, videolar ve Gönüllülük Kliplerinin de gösterimlerinin yapıldığı Program boyunca ayrıca Bakanlığımız "Gençlik Projeleri Destek Programı" bünyesinde destek alan STK’lara ait gönüllülük projelerinin yer aldığı stantlar da katılımcı gençlerle buluşturuldu.

Gelecek sağlıklı günlerde nice yüz yüze programlarda buluşmak dileğiyle...

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2021 yılında gerçekleştirilen Dünya Gönüllüler Günü Programına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=JwLrAIKauEg

   

2021 Yilinda 5 aralik dünya gönüllüler gününü yüz yüze kutladik!

Publish Date:20/01/2022
1403 Views