Gönüllülük konusunda sivil toplum-kamu işbirliğinin teşvik edilmesi, başta gençler olmak üzere toplumun tüm kesimlerinde gönüllülük konusunda farkındalık oluşturulması ve gençlerin etkin katılımlarının desteklenmesi amacıyla 31 Mart 2022 tarihinde Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonunda "Gönüllülük Projeleri Ödül Töreni" programı gerçekleştirildi. Program, Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU’nun açış konuşmalarıyla başladı. 

Programa çeşitli illerden seçmeli gönüllülük dersi alan öğrenciler, gönüllü gençlik liderleri ile genç ofislerin ve gençlik merkezlerinin aktif gönüllülerinden oluşan 460 genç ve Bakanlıktan Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında gönüllülük temalı projeleriyle destek alan 58 STK’nın temsilcileri ve proje koordinatörleri katılım sağladı.

Programa farklı illerden katılan bu STK’ların faaliyetlerini ve çalışmalarını davetlilerle paylaştıkları stantların yer aldığı yarım günlük bir fuar gerçekleştirildi. Katılımcı gençler öğleden sonra yapılacak canlı oylamaya kadar stantları gezdiler ve proje faaliyetleri hakkında bilgi alarak faaliyetleriyle en başarılı buldukları ilk 5 projeye karar verdiler. Program sonunda gerçekleştirilen ödül töreni ile katılımcı gençlerin oylarıyla belirlenen ilk 5 projenin sahibi STK'lara plaketleri takdim edildi.

Bir dizi etkinlikten oluşan Program kapsamında ayrıca gönüllü gençler tarafında hazırlanan gönüllülük temalı bir tiyatro gösterimine; şair, yazar ve akademisyen Prof. Dr. Nurullah Genç’in gönüllülük konulu söyleşisine; Gençlik Merkezi Müzik Topluluğunun konserine yer verildi.

Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

https://gsb.gov.tr/haber-detay.html/544