2022 Voleybol Milletler Ligi grup etabı karşılaşmaları Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından Ankara Spor Salonu’nda organize edildi. A Milli Kadın Voleybol Takımı tüm karşılaşmalarını kapalı gişe oynadı. Organizasyonun son gününde Belçika ile karşılaşan Filenin Sultanları karşılaşma sonunda galibiyet fotoğrafını organizasyonda gönüllü olarak çalışan gençlerle birlikte verdi.

Organizasyon öncesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından oluşturulan www.gonulluyuzbiz.gov.tr adlı web sitesi üzerinden yayınlanan gönüllü ilanına 433 genç başvuru yaptı. Başvurusu kabul edilen 50 gönüllü organizasyonda takımlar ve yabancı delegasyona rehberlik hizmeti, protokol hizmetleri, akreditasyon hizmetleri, basın hizmetleri ve doping kontrol alanlarında görev yaparak karşılaşmaların kusursuz geçmesi için çaba harcadı.

Ülkemizin tanıtımına katkıda bulunan bu tür spor organizasyonlarında görev alan gönüllülerimiz, yurt dışından müsabakalara katılan takımların ve resmi görevlilerin de büyük övgüsünü kazanıyor. Yabancı temsilciler, spor gönüllülerimizle bir sonraki organizasyonlarda tekrar çalışmaktan memnuniyet duyacaklarını dile getirdiler. Gönüllüyüzbiz Platformuna başvurup görev alan başarılı gönüllülerden bazıları organizasyonlardan sonra yurt dışında staj yapma imkânlarına kavuşurken, tüm gönüllüler sistemden alacakları gönüllü karnelerini CV’lerine ekleyerek iş başvurularında referans olarak kullanabiliyorlar.